close
close

MTP/MPO Fiber Coupler, Std. Footprint, Full Flange, Black

click to zoom in

MTP/MPO Fiber Coupler, Std. Footprint, Full Flange, Black

Item#:
MTP-ADPT
$10.72
Weight:
0.01 LBS
Customer Service

Need Help?

Speak to one of our experts.

MTP/MPO Fiber Coupler, Std. Footprint, Full Flange, Black

$10.72

MTP/MPO Fiber Coupler, Std. Footprint, Full Flange, Black

$10.72

Durable MTP/MPO brand couplers that provide quick connection for up to 72 optical fibers. Connection integrity is provided by adapter latches which are locked into place by a spring loaded sliding mechanism on the MTP/MPO brand connector plug.

Precision alignment is achieved with patented MTP/MPO brand connector guide pins combined with the tightly controlled guide pin holes on MT ferrules. Numerous single port and ganged configurations are available to satisfy a variety of applications. These MTP/MPO brand couplers are fully compliant with IEC Standard 61754-7 and TIA 604-5 Type MPO.


Coupler Port: Single
Footprint: Standard
Flange Type: Full Flange
Key Orientation: Opposed
Coupler Color: Black

Std Footprint MTP/MPO Feed-Through Coupler Features

  • One piece coupler design maximizes coupling strength while minimizing debris generation
  • All couplers compatible with MTP Elite® brand connectors and standard grade MTP® brand connectors
  • Available in black, aqua, beige, green, blue and gray
  • Supplied with either one or two thermoplastic non-debris generating dust plugs
  • Compatible with all US Conec MTP® brand connectors in fiber counts ranging from 4 to 72
  • Optimal coarse alignment to minimize pin to ferrule debris generation

Specifications

  • Array trunk cabling
  • Array fiber to single fiber cassettes
  • High fiber density card edge access
  • Optical switching interframe connections
  • Meets IEC Standard 61754-7
  • Meets TIA/EIA 604-5 Type MPO
  • Structured cabling per TIA-568-C
  • Parallel Optics
  • Optical Internetworking Forum (OIF) Compliant
  • Infiniband Compliant
  • 10G Fiber Channel Compliant
  • 40G and 100G IEEE 802.3
  • SNAP 12
  • POP 4
  • QSFP
  • CXP

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.
Returns Policy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Shipping

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.

  • Nam tempus turpis an metus loremous nulla deumantos?
    Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos. Donec pretium egestas sapien an mollis. Suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpat danos dapibus purus pulvinar.
  • Dinterdum pretium de dan mauris condimentus?
    Etiam id faucibus enim, eget mattis augue. Sed a felis eget tellus cursus commodo. Vivamus elementum elit quis neque feugiat molestie ut condimentum metus. Duis tempus tortor mollis, congue diam et, ornare sapien. Ut sed interdum sem. Vivamus facilisis, libero in suscipit scelerisque, lectus dolor faucibus justo, nec porta est libero quis nibh. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec vel aliquam elit, et sagittis diam.
  • Pellentesque diam dolor de melementum etos lobortis?
    Donec consequat laoreet vulputate. Integer non ligula lacus. Praesent malesuada urna in eros rutrum congue. Proin iaculis, neque nec consectetur bibendum, ex mi tristique ex, non aliquet erat nunc faucibus nunc. Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo
  • Placerat nulla deumantos solicitud felis?
    Sed rutrum condimentum sem sit amet dictum. Mauris sed congue tortor, eu malesuada nunc. Suspendisse dapibus in nibh sit amet molestie. Mauris ultrices dolor ut sapien aliquam dictum. Cras bibendum, urna sit amet dignissim elementum, libero nisi condimentum ex, sed hendrerit lacus augue in risus. Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus
  • Mauris non sem tincidunt hendreritos?
    Nullam nec finibus magna. Nulla rhoncus, nunc ut sollicitudin euismod, mauris diam interdum ipsum, ut semper ante magna non augue. Aliquam lectus augue, venenatis eget luctus nec, finibus in turpis. Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
  • Duis an pharetra justo aliquam quis fermentum leo tincidunt felis?
    Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Morbi pretium nibh vitae nisl semper dullamcorper?
    Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec ornare eget urna a tincidunt.
    Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Cras multricies nulla porttitor metus cursus malesuada?
    Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus. Cras lobortis posuere purus, a ullamcorper diam sollicitudin vitae. Etiam elementum suscipit tristique. Phasellus eleifend sagittis magna et condimentum.
  • Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit mecenas deget sagittis?
    Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo, a ornare lacus urna non nibh. Suspendisse tempor velit sit amet dui finibus malesuada. Pellentesque vitae nulla eu mi elementum porttitor in non magna. Quisque ut volutpat augue, et faucibus dui. Quisque sit amet diam dui. Phasellus eu finibus sapien, id lacinia ante. Mauris et suscipit ex, a pellentesque mi. Maecenas sem urna, porta at scelerisque et, euismod sed dui. Aliquam imperdiet velit justo, at feugiat purus elementum in
Worldwide Free Shipping
Rewards Program
Secure Shopping
30-Day Free Returns