close
close

CAQM-1U48P-OS2-X - High Density Fiber Optic Patch Panel, MTP/MPO-LC, 1 RMS Enclosure, 9/125 Singlemode OS2, 48 Port, 96-Fiber, Elite/Super Elite

click to zoom in

CAQM-1U48P-OS2-X - High Density Fiber Optic Patch Panel, MTP/MPO-LC, 1 RMS Enclosure, 9/125 Singlemode OS2, 48 Port, 96-Fiber, Elite/Super Elite

Item#:
CAQM-1U48P-OS2-E
$1,419.00
Weight:
5.40 LBS
Customer Service

Need Help?

Speak to one of our experts.

CAQM-1U48P-OS2-X - High Density Fiber Optic Patch Panel, MTP/MPO-LC, 1 RMS Enclosure, 9/125 Singlemode OS2, 48 Port, 96-Fiber, Elite/Super Elite

$1,419.00

CAQM-1U48P-OS2-X - High Density Fiber Optic Patch Panel, MTP/MPO-LC, 1 RMS Enclosure, 9/125 Singlemode OS2, 48 Port, 96-Fiber, Elite/Super Elite

$1,419.00

For a high performance solution to all your data center and telecommunications needs, try LightWave Elite and Super Elite HD 96-Fiber 24 Quad LC to MTP/MPO Singlemode OS2 Fiber Cassettes. The design of these MTP Enclosure places an emphasis on insertion loss quality. When accurate, low loss connectivity in Singlemode fiber applications is critical, this MTP Enclosure is the way to go.

For Elite and Super Elite specs, reference the table below:

  Insertion Loss (Singlemode) Insertion Loss (Multimode)
Standard 0.25 dB Typical
0.75 dB Maximum
0.20 dB Typical
0.60 dB Maximum
Elite 0.10 dB Typical
0.35 dB Maximum
0.10 dB Typical
0.35 dB Maximum
Super Elite 0.05 dB 0.05 dB

Available in 9/125 Singlemode OS2 fiber optics, this HD cassette is configured with 24 front-mounted Quad LC adapters, with eight MTP brand connector adapters at 12 fibers each in the back. By plugging your MTP cables into the back, 96 connections are lit up, which lead to the quad LC connector ports in the front.

What's Inside:

  • MTP brand adapter(s) in back totaling 96 fibers
  • Fan out assembly inside the Enclosure
  • 24 Quad LC adapters in the front

These 1RU Enclosure can be mounted horizontally or vertically with available adapter rack brackets.

96-Fiber HD Singlemode OS2 Quad LC to MTP Cassette Features:

  • Designed for Singlemode fiber optics applications
  • Made in the USA

Options:

  • 8x12-Fiber Elite Version: CAQM-1U48P-OS2-E
  • 8x12-Fiber Super Elite Version: CAQM-1U48P-OS2-SE

* Expect max IL in the 1.1dB range for the 48F and 72F MM products the precision in the ferrule is almost the same as 24F, but again, getting physical contact on all fibers across multiple rows is highly improbable.

 

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.
Returns Policy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Shipping

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.

  • Nam tempus turpis an metus loremous nulla deumantos?
    Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos. Donec pretium egestas sapien an mollis. Suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpat danos dapibus purus pulvinar.
  • Dinterdum pretium de dan mauris condimentus?
    Etiam id faucibus enim, eget mattis augue. Sed a felis eget tellus cursus commodo. Vivamus elementum elit quis neque feugiat molestie ut condimentum metus. Duis tempus tortor mollis, congue diam et, ornare sapien. Ut sed interdum sem. Vivamus facilisis, libero in suscipit scelerisque, lectus dolor faucibus justo, nec porta est libero quis nibh. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec vel aliquam elit, et sagittis diam.
  • Pellentesque diam dolor de melementum etos lobortis?
    Donec consequat laoreet vulputate. Integer non ligula lacus. Praesent malesuada urna in eros rutrum congue. Proin iaculis, neque nec consectetur bibendum, ex mi tristique ex, non aliquet erat nunc faucibus nunc. Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo
  • Placerat nulla deumantos solicitud felis?
    Sed rutrum condimentum sem sit amet dictum. Mauris sed congue tortor, eu malesuada nunc. Suspendisse dapibus in nibh sit amet molestie. Mauris ultrices dolor ut sapien aliquam dictum. Cras bibendum, urna sit amet dignissim elementum, libero nisi condimentum ex, sed hendrerit lacus augue in risus. Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus
  • Mauris non sem tincidunt hendreritos?
    Nullam nec finibus magna. Nulla rhoncus, nunc ut sollicitudin euismod, mauris diam interdum ipsum, ut semper ante magna non augue. Aliquam lectus augue, venenatis eget luctus nec, finibus in turpis. Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
  • Duis an pharetra justo aliquam quis fermentum leo tincidunt felis?
    Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Morbi pretium nibh vitae nisl semper dullamcorper?
    Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec ornare eget urna a tincidunt.
    Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Cras multricies nulla porttitor metus cursus malesuada?
    Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus. Cras lobortis posuere purus, a ullamcorper diam sollicitudin vitae. Etiam elementum suscipit tristique. Phasellus eleifend sagittis magna et condimentum.
  • Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit mecenas deget sagittis?
    Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo, a ornare lacus urna non nibh. Suspendisse tempor velit sit amet dui finibus malesuada. Pellentesque vitae nulla eu mi elementum porttitor in non magna. Quisque ut volutpat augue, et faucibus dui. Quisque sit amet diam dui. Phasellus eu finibus sapien, id lacinia ante. Mauris et suscipit ex, a pellentesque mi. Maecenas sem urna, porta at scelerisque et, euismod sed dui. Aliquam imperdiet velit justo, at feugiat purus elementum in
Worldwide Free Shipping
Rewards Program
Secure Shopping
30-Day Free Returns