close
close

1x2 PLC (Planar Waveguide Circuit) Fiber Optic Splitter (SM)

Sale
click to zoom in

1x2 PLC (Planar Waveguide Circuit) Fiber Optic Splitter (SM)

Item#:
PLC 1x2 Splitters
$11.48 - $18.61
Availability:
Made to order - (7-10 Day Lead-Time)
Weight:
0.10 LBS
Customer Service

Need Help?

Speak to one of our experts.

1x2 PLC (Planar Waveguide Circuit) Fiber Optic Splitter (SM)

$11.48 - $18.61

1x2 PLC (Planar Waveguide Circuit) Fiber Optic Splitter (SM)

$11.48 - $18.61

Split Ratio - 100% Input – (2) 50% Output  

PLC Fiber optic splitters. These devices splits the fiber optic signal from a single Input to equally split Outputs.

Our Splitters are available in 900µm loose tube and 250µm bare fiber and 2mm buffered.

Features of Cables Plus USA Splitters:

  • Comes in Singlemode (G652D or G657A) Glass
  • Built with either 900µm loose tube fiber or 250µm bare fiber or 2mm bufferd
  • Available unconnectorized or with any fiber optic connector or combination: LC, LC/APC, SC, SC/APC, FC, FC/APC, and ST

Ordering Information Wavelength Ports Fiber Type Fiber Buffer In/Out Length In/Out Connector
SP
SP = Spltter PLC 35=1310/1550nm 0102=1x2 A=G652D 0=250um 1=1 Meter 0=None
  13=1310nm 0104=1x4 B=G657A 9=900um 2=1.2 Meter 1=FC/APC
  15=1550nm 0108=1x8 C=Customize 2=2mm 3=1.5 Meter 2=FC/UPC
    0116=1x16     C=Custom 3=SC/APC
    0132=1x32       4=SC/UPC
    0164=1x64       5=ST
            6=LC
            7=LC/APC
            X=Special

1×N PLC Splitter Specifications (Measured at room temperature and excludes connector loss)

Port Configuration

 

1X2

1X4

1X8

1X16

1X32

1X64

Fiber Type

 

SMF-28e or customer specified

Operating Wavelength (nm)

 

1260~1650

Insertion Loss (dB)

P

3.6

6.9

10.2

13.3

16.3

20.5

S

3.9

7.4

10.5

13.5

16.9

21.0

Loss Uniformity (dB)

Max

0.5

0.7

1.0

1.4

1.8

2.0

Return Loss (dB)

Min

55

Polarization Dependent Loss(dB)

Max

0.2

0.2

0.3

0.3

0.3

0.4

Directivity (dB)

Min

55

Wavelength Dependent Loss (dB)

Max

0.3

0.3

0.3

0.8

0.5

0.8

Temperature Dependent Loss (-40~85 ℃) (dB)

Max

0.5

0.5

0.5

0.8

0.8

1.0

Operating Temperature (℃)

 

-40~+85

Storage Temperature (℃)

 

-40~+85

250um & 900um Buffer Package Detail

Port Configuration

 

1X2

1X4

1X8

1X16

1X32

1X64

Packaging Size (mm)

L x W x H

Fan-Out

60x7x4

60x7x4

60x7x4

60x12x4

80x20x6

80x20x6

2mm Buffer Package Detail

Port Configuration

 

1X2

1X4

1X8

1X16

1X32

1X64

Packaging Size (mm)

L x W x H

 

100x80x10

120x80x18

140x114x18

 

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.
Returns Policy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Shipping

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.

  • Nam tempus turpis an metus loremous nulla deumantos?
    Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos. Donec pretium egestas sapien an mollis. Suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpat danos dapibus purus pulvinar.
  • Dinterdum pretium de dan mauris condimentus?
    Etiam id faucibus enim, eget mattis augue. Sed a felis eget tellus cursus commodo. Vivamus elementum elit quis neque feugiat molestie ut condimentum metus. Duis tempus tortor mollis, congue diam et, ornare sapien. Ut sed interdum sem. Vivamus facilisis, libero in suscipit scelerisque, lectus dolor faucibus justo, nec porta est libero quis nibh. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec vel aliquam elit, et sagittis diam.
  • Pellentesque diam dolor de melementum etos lobortis?
    Donec consequat laoreet vulputate. Integer non ligula lacus. Praesent malesuada urna in eros rutrum congue. Proin iaculis, neque nec consectetur bibendum, ex mi tristique ex, non aliquet erat nunc faucibus nunc. Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo
  • Placerat nulla deumantos solicitud felis?
    Sed rutrum condimentum sem sit amet dictum. Mauris sed congue tortor, eu malesuada nunc. Suspendisse dapibus in nibh sit amet molestie. Mauris ultrices dolor ut sapien aliquam dictum. Cras bibendum, urna sit amet dignissim elementum, libero nisi condimentum ex, sed hendrerit lacus augue in risus. Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus
  • Mauris non sem tincidunt hendreritos?
    Nullam nec finibus magna. Nulla rhoncus, nunc ut sollicitudin euismod, mauris diam interdum ipsum, ut semper ante magna non augue. Aliquam lectus augue, venenatis eget luctus nec, finibus in turpis. Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
  • Duis an pharetra justo aliquam quis fermentum leo tincidunt felis?
    Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Morbi pretium nibh vitae nisl semper dullamcorper?
    Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec ornare eget urna a tincidunt.
    Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Cras multricies nulla porttitor metus cursus malesuada?
    Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus. Cras lobortis posuere purus, a ullamcorper diam sollicitudin vitae. Etiam elementum suscipit tristique. Phasellus eleifend sagittis magna et condimentum.
  • Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit mecenas deget sagittis?
    Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo, a ornare lacus urna non nibh. Suspendisse tempor velit sit amet dui finibus malesuada. Pellentesque vitae nulla eu mi elementum porttitor in non magna. Quisque ut volutpat augue, et faucibus dui. Quisque sit amet diam dui. Phasellus eu finibus sapien, id lacinia ante. Mauris et suscipit ex, a pellentesque mi. Maecenas sem urna, porta at scelerisque et, euismod sed dui. Aliquam imperdiet velit justo, at feugiat purus elementum in
Worldwide Free Shipping
Rewards Program
Secure Shopping
30-Day Free Returns