close
close

Fiber Patch Cable, MDC-LC Uniboot, UPC, Singlemode 9/125 Micron OS2 Fiber, 1.6mm MicroDual OFNP Rated

click to zoom in

Fiber Patch Cable, MDC-LC Uniboot, UPC, Singlemode 9/125 Micron OS2 Fiber, 1.6mm MicroDual OFNP Rated

Item#:
891118OS2D001MP1
$27.57
Weight:
0.15 LBS
Bulk Pricing:
Buy in bulk and save
Customer Service

Need Help?

Speak to one of our experts.

Fiber Patch Cable, MDC-LC Uniboot, UPC, Singlemode 9/125 Micron OS2 Fiber, 1.6mm MicroDual OFNP Rated

$27.57

Fiber Patch Cable, MDC-LC Uniboot, UPC, Singlemode 9/125 Micron OS2 Fiber, 1.6mm MicroDual OFNP Rated

$27.57

MDC Connector Designed for next gen 200/400G transceiver QSFP-DD and OSFP

Features

  • 50% size reduction compared to LC DuplexConnector adopted by QSFP-DD, OSFP and COBO
  • Performance exceeds LC
  • Push/Pull tab for a better usability in high density applications
    for a better usability in high density applications
  • up to Triple the density in patch panel compared to LC

The MDC is a two fiber connector manufactured with proven 1.25mm ferrule technology used in industry standard LC connectors. Three port MDC adapters fit directly into standard panel openings for duplex LC adapters, increasing fiber density by a factor of three. Supporting port breakout architectures for emerging transceiver MSAs, the smaller size will allow a single array transceiver to accept multiple MDC patch cables, which are individually accessible directly at the transceiver interface. The new format will support four individual MDC cables in a QSFP footprint and two individual MDC cables in an SFP footprint. 

Insertion and extraction of the MDC connector occurs with a simple push or pull on a flexible and robust strain relief boot providing functional density in very tight spaces. For faster error free installations, an optional aggregation component will allow for insertion and removal of multiple MDC connectors at once. Polarity of MDC connectors is effortlessly changed in the field or factory to support multiple cabling methodologies without the need for tools and without exposing or twisting delicate fibers. The MDC connector is designed for optimal stability exceeding the requirements of Telcordia GR-326 for carrier or data center applications.

US Conec is a member of QSFP-DD and SFP-DD.

For more information on the MDC Connector, please contact your Cables Plus USA Sales Account Manager.

Product Specification:
Connector Type Side A
MDC/UPC Connector Type Side B
LC/UPC
Ferrule Type Side A
1.25mm Ferrule Type Side B
1.25mm
Insertion Loss Maximum Side A
≤0.20dB Insertion Loss Maximum Side B
≤0.20dB
Insertion Loss Typical
0.08dB Insertion Loss Typical
0.08dB
Return Loss ≥60dB Return Loss ≥60dB
===============
==================== ==================
==================
Cable Type
OS2 9/125μm Wavelength 1310/1550nm
Fiber Count 2 Fiber Grade G.657.A1 (Compatible with G.652.D)
Polarity Straigh (Type A) Cable Outer Diameter 1.6mm
Cable Jacket OFNP Sub Unit Outer Diameter N/A
Bend Radius, No Load
10x cable overall diameter Bend Radius, Load
15x cable overall diameter
===============
==================== ==================
==================
Wavelength
1 Gb Distance Max.
Wavelength
10 Gb Distance Max.
1310nm > 25,000 Meters 1310nm 10,000 - 25,000 Meters
1550nm > 40,000 Meters 1550nm 40,000 Meters
Operating Temperature 0° to 70°C (32° to 158°F) Storage Temperature -40° to 70°C (-40° to 158°F)
 
 
Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.
Returns Policy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Shipping

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.

  • Nam tempus turpis an metus loremous nulla deumantos?
    Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos. Donec pretium egestas sapien an mollis. Suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpat danos dapibus purus pulvinar.
  • Dinterdum pretium de dan mauris condimentus?
    Etiam id faucibus enim, eget mattis augue. Sed a felis eget tellus cursus commodo. Vivamus elementum elit quis neque feugiat molestie ut condimentum metus. Duis tempus tortor mollis, congue diam et, ornare sapien. Ut sed interdum sem. Vivamus facilisis, libero in suscipit scelerisque, lectus dolor faucibus justo, nec porta est libero quis nibh. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec vel aliquam elit, et sagittis diam.
  • Pellentesque diam dolor de melementum etos lobortis?
    Donec consequat laoreet vulputate. Integer non ligula lacus. Praesent malesuada urna in eros rutrum congue. Proin iaculis, neque nec consectetur bibendum, ex mi tristique ex, non aliquet erat nunc faucibus nunc. Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo
  • Placerat nulla deumantos solicitud felis?
    Sed rutrum condimentum sem sit amet dictum. Mauris sed congue tortor, eu malesuada nunc. Suspendisse dapibus in nibh sit amet molestie. Mauris ultrices dolor ut sapien aliquam dictum. Cras bibendum, urna sit amet dignissim elementum, libero nisi condimentum ex, sed hendrerit lacus augue in risus. Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus
  • Mauris non sem tincidunt hendreritos?
    Nullam nec finibus magna. Nulla rhoncus, nunc ut sollicitudin euismod, mauris diam interdum ipsum, ut semper ante magna non augue. Aliquam lectus augue, venenatis eget luctus nec, finibus in turpis. Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
  • Duis an pharetra justo aliquam quis fermentum leo tincidunt felis?
    Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Morbi pretium nibh vitae nisl semper dullamcorper?
    Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec ornare eget urna a tincidunt.
    Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Cras multricies nulla porttitor metus cursus malesuada?
    Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus. Cras lobortis posuere purus, a ullamcorper diam sollicitudin vitae. Etiam elementum suscipit tristique. Phasellus eleifend sagittis magna et condimentum.
  • Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit mecenas deget sagittis?
    Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo, a ornare lacus urna non nibh. Suspendisse tempor velit sit amet dui finibus malesuada. Pellentesque vitae nulla eu mi elementum porttitor in non magna. Quisque ut volutpat augue, et faucibus dui. Quisque sit amet diam dui. Phasellus eu finibus sapien, id lacinia ante. Mauris et suscipit ex, a pellentesque mi. Maecenas sem urna, porta at scelerisque et, euismod sed dui. Aliquam imperdiet velit justo, at feugiat purus elementum in
Worldwide Free Shipping
Rewards Program
Secure Shopping
30-Day Free Returns