close
close

MTP-LC Multimode 62.5/125 OM1 Fiber Optic Cable - 12 Strand

click to zoom in

MTP-LC Multimode 62.5/125 OM1 Fiber Optic Cable - 12 Strand

Item#:
VFHP-012P1IN001M-1-R
$139.82
Weight:
1.50 LBS
Customer Service

Need Help?

Speak to one of our experts.

MTP-LC Multimode 62.5/125 OM1 Fiber Optic Cable - 12 Strand

$139.82

MTP-LC Multimode 62.5/125 OM1 Fiber Optic Cable - 12 Strand

$139.82

Made in the USATackle the demands of your data center or telecommunications room with the LightWave MTP-LC, Multimode 62.5/125 OM1, 12-Strand Fiber Optic Cable. With a high fiber count in such a compact design, installation space limitations are no longer a headache, and the possibilities are endless.

The benefits of MTP brand connectors are immediately noticeable when you upgrade from your current standard cable configuration, as the MTP brand connector avails up to 36 times the density of standard connectors, which saves you a substantial amount of space and money. This Plenum-rated cable has a single female MTP brand MPO-style connector on one end, with a 3-foot breakout to 12 LC connectors in duplex configuration.

The MTP-LC OM1 12-strand fiber cable will enable you to send data over a 62.5/125 micron glass fiber 1Gbps link a distance of up to 300 meters at a wavelength of 850nm or a distance of up to 550 meters at a wavelength of 1300nm. For a 10Gbps link, you can transfer data a distance of up to 33 meters at 850nm.

TAA CompliantEach Lightwave cable is 100% tested for interferometry and insertion Loss and is made in the USA.

LightWave brand MTP Cables are fully compliant with the guidelines of the Trade Agreements Act (TAA), and are approved for United States Government use.

The MTP® - MPO difference

MTP brand connectors take the MPO connector style and add features that are more user friendly. One of the major characteristics of MTP brand connectors are their removable housing. Unlike an MPO connector, you can re-work the MT ferrule to improve performance. You can also scan the ferrule interferometrically, even after assembly.

Features

  • Made in USA
  • Multimode
  • Individually tested

Specifications

  • 62.5/125µm OM1 glass fiber
  • Plenum-rated orange jacket
  • 12-Fiber count
  • Nominal Diameter: 4.5mm
  • Bend Radius: 2.7in (Installation), 1.8in (Long-term)

Optical Characteristics

Optical Characteristics 62.5/125 OM1
Maximum Finished Cable Attenuation Coefficient @850nm 3.0 dB/km
@1300nm 1.0 dB/km
Overfill Launch Bandwidth @850nm 200 MHz.km
@1300nm 500 MHz.km
Laser Bandwidth @850 220 MHz.km
Gigabit Ethernet Link Length (1 Gbps) 1000 BASE-SX (850nm) 300 Meters
1000 BASE-SX (1300nm) 550 Meters
Gigabit Ethernet Link Length (10 Gbps) 1000 BASE-SX (1300nm) 33 Meters

Each cable order includes:

  • Hard copy of test results for each cable
  • CD with digital copy of test results for each cable
  • "Peel & Place" Fiber Optic Selection Guide
  • Logo Sticker

MTP® is a registered trademark of US Conec Ltd.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.
Returns Policy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Shipping

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi ut blandit risus. Donec mollis nec tellus et rutrum. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Ut consequat quam a purus faucibus scelerisque. Mauris ac dui ante. Pellentesque congue porttitor tempus. Donec sodales dapibus urna sed dictum. Duis congue posuere libero, a aliquam est porta quis.

Donec ullamcorper magna enim, vitae fermentum turpis elementum quis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Curabitur vel sem mi. Proin in lobortis ipsum. Aliquam rutrum tempor ex ac rutrum. Maecenas nunc nulla, placerat at eleifend in, viverra etos sem. Nam sagittis lacus metus, dignissim blandit magna euismod eget. Suspendisse a nisl lacus. Phasellus eget augue tincidunt, sollicitudin lectus sed, convallis desto. Pellentesque vitae dui lacinia, venenatis erat sit amet, fringilla felis. Nullam maximus nisi nec mi facilisis.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.

  • Nam tempus turpis an metus loremous nulla deumantos?
    Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos. Donec pretium egestas sapien an mollis. Suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpat danos dapibus purus pulvinar.
  • Dinterdum pretium de dan mauris condimentus?
    Etiam id faucibus enim, eget mattis augue. Sed a felis eget tellus cursus commodo. Vivamus elementum elit quis neque feugiat molestie ut condimentum metus. Duis tempus tortor mollis, congue diam et, ornare sapien. Ut sed interdum sem. Vivamus facilisis, libero in suscipit scelerisque, lectus dolor faucibus justo, nec porta est libero quis nibh. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec vel aliquam elit, et sagittis diam.
  • Pellentesque diam dolor de melementum etos lobortis?
    Donec consequat laoreet vulputate. Integer non ligula lacus. Praesent malesuada urna in eros rutrum congue. Proin iaculis, neque nec consectetur bibendum, ex mi tristique ex, non aliquet erat nunc faucibus nunc. Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo
  • Placerat nulla deumantos solicitud felis?
    Sed rutrum condimentum sem sit amet dictum. Mauris sed congue tortor, eu malesuada nunc. Suspendisse dapibus in nibh sit amet molestie. Mauris ultrices dolor ut sapien aliquam dictum. Cras bibendum, urna sit amet dignissim elementum, libero nisi condimentum ex, sed hendrerit lacus augue in risus. Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus
  • Mauris non sem tincidunt hendreritos?
    Nullam nec finibus magna. Nulla rhoncus, nunc ut sollicitudin euismod, mauris diam interdum ipsum, ut semper ante magna non augue. Aliquam lectus augue, venenatis eget luctus nec, finibus in turpis. Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
  • Duis an pharetra justo aliquam quis fermentum leo tincidunt felis?
    Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Morbi pretium nibh vitae nisl semper dullamcorper?
    Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec ornare eget urna a tincidunt.
    Phasellus at enim augue. Sed rutrum non diam sollicitudin sagittis. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque cursus accumsan aliquam. Phasellus et luctus dolor, quis imperdiet dui. Curabitur in ligula quis dui iaculis elementum luctus a diam. Vivamus dolor mauris, dignissim ut porta vitae, laoreet at nunc. Integer consequat ornare sapien, a tincidunt leo
  • Cras multricies nulla porttitor metus cursus malesuada?
    Proin id fringilla nulla. Suspendisse vitae tempor ipsum. Phasellus tempor consequat est, sit amet rutrum lorem commodo sit amet. Suspendisse id orci non risus sodales fermentum vitae quis lacus. Cras lobortis posuere purus, a ullamcorper diam sollicitudin vitae. Etiam elementum suscipit tristique. Phasellus eleifend sagittis magna et condimentum.
  • Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit mecenas deget sagittis?
    Mauris nec nisl at magna vehicula molestie. Aenean mattis, nisl vel ornare sodales, felis est volutpat justo, a ornare lacus urna non nibh. Suspendisse tempor velit sit amet dui finibus malesuada. Pellentesque vitae nulla eu mi elementum porttitor in non magna. Quisque ut volutpat augue, et faucibus dui. Quisque sit amet diam dui. Phasellus eu finibus sapien, id lacinia ante. Mauris et suscipit ex, a pellentesque mi. Maecenas sem urna, porta at scelerisque et, euismod sed dui. Aliquam imperdiet velit justo, at feugiat purus elementum in
Worldwide Free Shipping
Rewards Program
Secure Shopping
30-Day Free Returns